Spolku Činoherák město nemůže dát dotaci, pošle ji přes svoji příspěvkovku

  •  

Spolku Činoherák Ústí neposkytne město dotaci, protože to neumožňuje novela zákona o rozpočtových pravidlech, která platí od 20. února.

Podle původního plánu chtěli zastupitelé schvalovat půlroční šestimilionovou dotaci pro spolek na jednání 18.února. Na tento bod se ale nedostalo a jednání je přerušené až do 2.března.

Novela zákona o rozpočtových pravidlech mění poskytování dotací z městských rozpočtů. Přidělování peněz musí například předcházet otevřené řízení, a to se v případě spolku Činoherák nestalo. Vedení města z jednání zastupitelstva bod stáhne.

Radní dnes reagovali na novou legislativu tím, že schválili údajně jedinou možnou alternativu pro spolek Činoherák Ústí. Rada schválila rozpočtové opatření ve výši 5 milionů korun pro příspěvkovou organizaci Činoherní studio města, která si bude objednávat umělecké výkony u spolku Činoherák v první polovině roku 2015. „Podpora spolku je vůlí koalice, a proto bylo důležité najít shodu v co nejrychlejší podpoře, která znamená záchranu existence spolku a shodu v legislativních náležitostech, které nastaly dnem 20. února 2015,“ vysvětlil krok radních náměstek primátora Martin Mata (ANO).

Za jedno představení spolek má dostat asi 75 tisíc korun.

Město chce, aby od příštího roku byly peníze na kulturu rozdělovány formou grantů.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*