Stavitel ústeckých sídlišť oslavil jubileum

  •  

Krásných 90 let oslavil v těchto dnech Václav Kašpar, který žije na Severní Terase už bezmála půl století. Nejen jeho byt, ale i všechny ostatní v tomto obvodě, nesou jeho podpis – byl totiž hlavním stavbyvedoucím výstavby Severní Terasy, Stříbrníků i Dobětic.

„Ročně jsme odevzdávali přes tisíc bytů,“ vzpomínal na své působení v bývalých Pozemních stavbách. A i když podnik po letech skončil, pan Kašpar zůstal své profesi věrný dál. Začal v tomto oboru podnikat a už coby soukromník postavil na Severní Terase další objekty, například chemickou průmyslovku. Přestože není rodilý Ústečák (pochází z Teplic), na Severní Terase je spokojený, považuje ji za pěkné sídliště, chválí, že je zde pořádek.

Už jedenáct let je vdovcem, žije sám, ale osamělý rozhodně není. Těší se ze dvou dětí a stejného počtu vnoučat, pravnoučat a dokonce prapravnoučat. Navštěvuje se s bratrem, který bydlí v nedalekém Chlumci a pravidelně každý týden se schází také s bývalými kolegy stavaři.

I ve svém věku je plně soběstačný, rád a hodně čte, zajímá se o politiku i společenské dění a ovládá i počítač. K významnému jubileu mu za všechny občany Severní Terasy přišla osobně poblahopřát starostka Renata Zrníková a Jitka Hadašová z Komise pro občanské záležitosti.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*