Stop zápachu na Střekově

  •  

Podporu seniorů a rodičů samoživitelů  prosazuje  bývalá  poslankyně Gabriela Hubáčková. Kandiduje proto v  říjnových volbách do zastupitelstva města a Střekova. „Ráda bych, aby Ústí bylo bezpečné, prosperující, moderní,  nakloněné  živnostníkům, přátelské k rodinám a zároveň hrdé na tradice,“ říká.

Co v  seniorské oblasti považujete za klíčové?

Velmi oceňuji, že se nám podařilo zřídit v Ústí nad Labem Radu seniorů. Za to patří velký dík naší zastupitelce,  mojí  mamince,  Květoslavě  Čelišové.  Starší  generace se každý den potýká se spoustou problémů,  finančních  a bezpečnostních. Senioři jsou jednou z nejohroženějších skupin obyvatel a já považuji za povinnost jim pomáhat. Mrzí mě, že zastupitelstvo smetlo návrh na odkoupení objektu v Hoření ulici, kde by vznikly byty pro seniory  a samoživitele  s rozumným  nájemným,  od  univerzity.  To rozhodně  budu  nadále  požadovat a  zasadím se o to, aby byl tento záměr dotažený.

Co chcete zlepšit na Střekově?

Jednám s ministerstvem životního prostředí o vyřešení zápachu z areálu  bývalé  Setuzy,  který  obtěžuje obyvatele  Střekova,  ale  i dalších částí Ústí. V obvodu je nutné opravit spoustu chodníků a komunikací, zefektivnit úklid veřejných prostranství i péči o zeleň. Střekov má unikátní polohu u Labe a tenhle potenciál je stále nevyužitý. Budu proto prosazovat oživení labského nábřeží, vybudování lávky pro pěší a cyklisty z Ústí na Střekov a také opravení cyklostezky na Sebuzín, kde musí cyklisté  kličkovat  mezi  boulemi  na popraskaném  asfaltu.  Domnívám se, že město není připravené na kolaps dopravy mezi Ústím a Střekovem, až se zavře kvůli rekonstrukci most E. Beneše. Je nutné zpracovat s  dopravním podnikem a policií varianty provozu tak, aby se lidé mohli komfortně dostat do města, k lékaři, do škol a podobně.

Máte  plán,  co  by  Ústí  ještě prospělo?

Prosazujeme  dopravu  zdarma, chceme skoncovat s jeho letitou zadlužeností,  chceme  rozšířit  místa v  mateřských  školách,  zachovat  finanční  podporu  pro  rodiče  prvňáčků, investovat a vybudovat důstojný aquapark, víceúčelovou halu, vymýtit z  centra kriminalitu. Kandiduji, protože chci své zkušenosti z Poslanecké sněmovny a kontakty využít ve prospěch  Ústí.  Narodila  jsem  se  tady a  nechci dál nečinně přihlížet, jak se na obyčejné lidi kašle.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*