Strážníci na dětském hřišti hledali jehly

  •  

Ústečtí strážníci se zapojili do celostátní akce Jehla. Pátrali po odhozených jehlách a injekčních stříkačkách. Zaměřili se především na dětská hřiště, parky a místa, kde se pohybují děti, které by mohly o jehlu zranit a případně i nakazit.

Ústečtí strážníci poprvé použili i detektor kovů, který dostali od města. „Rozhodli jsme se pro nákup tohoto zařízení, protože dokáže zefektivnit vyhledávání těchto předmětů. Máme zájem o to, aby zvláště dětská pískoviště a hřiště byla bezpečná,“ uvedla primátorka Věra Nechybová.

Strážníci se dopoledne vydali na hřiště a zelené plochy v Dlouhé ulici za cukrárnou Barborka. Po půlhodině objevili tři stříkačky, jedna byla pohozená u vchodu do sklepa, další našli v trávě. Detektor kovů nasadili přímo na pískovišti. Přístroj pískal každou chvíli, ale lopatka strážníků většinou objevila jen kousky alobalu a další drobné kovové předměty. „Sbírání jehel se věnujeme každý týden. Tentokrát jsme jich objevili 55, více než jindy. Právě detektor kovů je při této práci významným pomocníkem, s jeho pomocí jsme našli většinu jehel, byly i na místech, kde si hrají děti,“ řekl zástupce ředitele městské policie Jan Novotný.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*