Strážníci nejen na hřištích hledali jehly

  •  

Ústečtí strážníci, se už podruhé zapojili, do celostátní akce Jehla. Pátrali po odhozených jehlách a injekčních stříkačkách. Do ulic města vyrazilo na dvacet strážníků a šest asistentů prevence kriminality. Během této akce bylo nalezeno třicet devět injekčních stříkaček a větší množství infekčního materiálu.

„Bezpečnost a zdraví našich občanů je samozřejmě pro nás prioritou, proto takové akce pořádáme celoročně. Strážníci byli vybaveni potřebnou technikou, v roce 2017 jsme strážníkům pořídili detektor kovů, který využívají zejména při kontrolách dětských hřišť. V našem městě máme skutečně velký problém s drogově závislými a bohužel se nám nedaří vymýtit tuto problematiku ani z centra města, kde bohužel sídlí nezisková organizace, která se závislým věnuje. Stříkačky nám často leží u školky, u knihovny, v parku. S organizací jsme mnohokráte jednali, ale změna není jednoduchá. Proto jsou tu naši strážníci, kteří bohužel musejí dělat „úklidovou“ práci, aby se naše děti nebály projít parkem,“ řekla primátorka Věra Nechybová.

Strážníci vyrazili vybaveni ochrannými prostředky, například boxy na infekční materiál, kleště nebo dlouhé pinzety, ochranné rukavice a desinfekční spreje, aby prohlédli primárně dětská hřiště a pískoviště, nepřehledná a skrytá místa, málo frekventované stezky, domovní výklenky, okolí mostních konstrukcí. Kontrole neušly také parky, odpočinkové zóny a vestibuly vlakových nádraží. Vedle očisty města je smyslem akce snížit riziko šíření nakažlivých onemocnění a pomoci k hlubšímu povědomí o správném chování při nálezu injekční stříkačky.

„Strážníci proto přímo v terénu apelují na obyvatele, aby v případě, že někde naleznou nebo zahlédnou tento infekční materiál, sami z důvodu vlastní bezpečnosti nesbírali, ale neprodleně zavolali na linku tísňového volání „156“. Městská policie zajistí odborný sběr i jeho následnou likvidaci,“ uvedl Jan Novotný, zástupce velitele městské policie.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*