Strážníci opakovaně vyjížděli k oslavě křtin

Křtiny. Foto: Městská policie Ústí nad Labem
  •  

Strážníci vyrazili 23. května do ulice J. Plachty, kde mělo docházet k hluku a křiku. Policisté na místě zjistili, že hluk vychází z přízemního bytu, kde probíhala oslava křtin. Vzhledem k tomu, že hlídka stejný přestupek v tento den řešilo domluvou a žádostí o ztišení cele produkce, byl tento opakovaný výjezd zadokumentován a předán k dořešení příslušnému správnímu orgánu. Po 18. hodině  byla hlídka strážníků znovu vyslána, a to z důvodu stejného přestupkového jednání.

Po příjezdu strážníků se zde začal srocovat dav lidí zhruba 80 lidí, kteří se většinou nacházeli v podnapilém stavu a začali strážníky verbálně napadat. Ve chvíli, kdy verbální útoky proti zasahujícím strážníkům přešly ke strkání do strážníků,  a po marné výzvě, aby dotyční  zanechali svého protiprávního jednání, byly proti útočníkům použity donucovací prostředky a zároveň byla na místo přivolána státní policie.

V tomto případě byl jako donucovací prostředek použit služební pes, hrozba namířenou služební zbraní a hmaty, chvaty sebeobrany.  Asi po  hodině od posledního konfliktu uklidněna.  „Obtěžování slušných lidí, verbální a dokonce fyzické útoky nebudeme tolerovat nikde, ani v Mojžíři. Městská policie v druhé polovině června posílí o 24 nových strážníků.  Část z nich bude vyčleněna pro náš městský obvod. Věříme, že posílením hlídek situaci v Mojžíři zklidníme,“ říká starostka neštěmického obvodu Yveta Tomková.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*