Strážníci přednášeli seniorům o bezpečnosti

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  •  

Ústecká městská policie uspořádala další z přednáškových akcí zaměřenou na seniory a handicapované občany s názvem Myslíme na vás.

Tentokrát strážníci přednášeli pro seniory v regionálním kontaktním centru pro oběti nacismu a mezigenerační dialog – Živá paměť. Náplní této organizace je mimo jiné nabídka služeb a aktivit pomáhat přeživším obětem nacismu, které mají vzhledem k vysokému věku a zdravotnímu stavu omezené možnosti kontaktu se společenským prostředím.

„Velký zájem projevili senioři o dopravní situaci ve městě a s tím spojené bezpečné chování v silničním provozu. Strážníci upozorňovali, vzhledem k blížícím se vánočním svátkům, na zvýšené nebezpečí hrozící od kapsářů, jak tyto lidi poznat a jak se proti jejich útokům bránit,“ uvedl zástupce ředitele strážníků Jan Novotný

Dále strážníci seniorům vysvětlovali, jak si zabezpečit svůj byt a jak předcházet případnému přepadení. Také jim vysvětlili význam používání reflexních prvků a kde jsou nejnebezpečnější  místa v dopravě v Ústí nad Labem. Senioři reflexní pásky na konci navíc dostali.

Dříve narozeným se bude městská policie nadále věnovat. „Na seniory jako nejvíce ohroženou skupinu obyvatel musí v rámci prevence myslet především,“ uvedla radní Yveta Tomková. Dodala, že hlídková činnost strážníků se zaměří na okolí domů pro seniory a parky, kde senioři tráví svůj volný čas.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*