Střední škola AGC navštívila Paříž

  •  

Nejen ve školních lavicích probíhá výuka a odborná příprava na budoucí profesi. Nedílnou součástí komplexního vzdělávacího procesu, který vede k rozvoji a kulturnímu přehledu mladých lidí, je v současné době bezesporu i poznávání zahraničí. V rámci této myšlenky se podařilo zorganizovat čtyřdenní exkurzi pro téměř 50 žáků naší školy spolu s pedagogickým doprovodem do Paříže. A v tomto kontextu, s ohledem na krásné jarní období, šlo spíše o zážitek kulturního charakteru.

Nejvýstižněji se k exkurzi mohou vyjádřit sami účastníci: „Do cíle jsme dorazili ve čtvrtek v ranních hodinách. Ráno jsme posnídali a poté následoval přesun do centra města, za památkami. Začali jsme u Eiffelovy věže, kde jsme si užili výhled na město. Pak jsme šli na Trocadéro, kde jsme viděli fontány a zahradu. Pokračovali jsme k Invalidovně, kde jsme obdivovali hrobku Napoleona. Potom jsme se prošli po Champs-Élysées až k Vítěznému oblouku. Nakonec jsme navštívili Louvre. Večer jsme si dopřáli plavbu po Seině a ko- chali se osvětlenou Paříží. Byl to neskutečný zážitek! Podle krokoměru jsme ušli skoro 30 tisíc kroků.

Druhý den naší návštěvy Paříže jsme se vydali do Versailles, kde jsme obdivovali nádherný zámek a zahrady. Pak jsme si prošli tržnici Notre Dame, kde jsme ochutnali typické francouzské pochutiny jako sýry, pečivo, sladkosti, … Bylo to vynikající!

Odpoledne jsme se vrátili vlakem do Paříže a jeli metrem na Montmartre, kde jsme zažili atmosféru umělecké čtvrti. Navštívili jsme kabaret Moulin Rouge, prošli se po malebných uličkách, zastavili se na náměstí malířů a obdivovali výhled z katedrály Sacré-Cœur. Nezapomněli jsme koupit suvenýry pro naše blízké. Byl to nádherný den!

Večer jsme se vrátili do našeho ubytování a balili si kufry. Zítra odjíždíme domů. Užili jsme si Paříž na plno a máme spoustu vzpomínek. Za dva dny jsme ušli 35 km, ale stálo to za to!“


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*