Střekovská vodní elektrárna znovu otevře dveře veřejnosti

Foto: Ota Schnepp
  •  

Vodní elektrárna Střekov se opět otevře veřejnosti. Stane se tak v neděli 21. května, a to v tradičním čase od 10:00 do 16:00 hodin. Den otevřených dveří se koná u příležitosti výstavy s názvem Energie & civilizace, která je nainstalována na Lidickém náměstí v Ústí nad Labem.

Nedělní možnost nahlédnutí do útrob vodní elektrárny bude letos již druhá v pořadí. Minule, u příležitosti Světového dne vody zavítalo na její prohlídku 865 osob. „I když je vodní elektrárna Střekov stále středem zájmu veřejnosti, tak vysoké číslo jsme opravdu nečekali. Lidé nám pak také volali, zda se nebude někdy v budoucnu den otevřených dveří opakovat, že tenhle z nějakých důvodů nestihli,“ poznamenal David Schoř, vedoucí odboru provozu MVE.

Jednotlivé exkurze během dne otevřených dveří budou mít vždy stejný scénář. Nejdříve se zájemci seznámí s historií vodní elektrárny Střekov, a to jak prostřednictvím průvodců, tak i fotografií rozvěšených ve vstupní chodbě velína. V něm se dozvědí, jak lze podle potřeby celou elektrárnu ovládat. Následně se podívají i do srdce elektrárny, tedy do strojovny s průřezovým pohledem do jednotlivých poschodí každého ze tří soustrojí. Ve venkovním areálu si prohlédnou například stroj na čištění jemných česlic nebo venkovní rozvodnu, z níž je po transformaci vyváděn výkon do distribuční sítě. Pro návštěvníky tak půjde o jednu z letošních možností vidět zařízení elektrárny ještě v současné podobě.

 

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*