Strojvedoucí se chystají na provoz Vectronů na trati do Ústí

Lokomotiva Vectron. Foto: ČD
  •  

České dráhy zahajují zácvik strojvedoucích na moderní elektrické lokomotivy Vectron z produkce společnosti Siemens, které si národní dopravce pronajme od leasingové společnosti ELL z Rakouska.  

„Společnost ELL nám v těchto dnech zapůjčila jednu lokomotivu Vectron pro zácvik našich a německých strojvedoucích. Půjde přibližně o 50 zaměstnanců z provozních jednotek Praha a Ústí nad Labem, které jsou součástí DKV Praha, a následně také asi o 150 strojvedoucích DB z Drážďan, Berlína a Hamburku. V předstihu tak budeme připraveni na ostrý provoz Vectronů, který začne na podzim,“ uvedl Miroslav Kupec, člen představenstva ČD odpovědný za techniku, servis a majetek.

Zácvik strojvedoucích se plánuje mimo jiné i přímo v provozu, když lokomotiva 193.270 bude nasazena na trati Praha – Ústí nad Labem na vlacích č. 610 / 609 / 606 / 613.

České dráhy si u rakouské leasingové společnosti ELL pronajaly na 10 let 10 třísystémových lokomotiv Vectron s plánovaným nasazením na linku Praha – Děčín – Berlín – Hamburk. Lokomotivy jsou určeny pro provoz rychlostí 200 km/h. Pronajaté lokomotivy Vectron v barvách Českých drah mají být předány do provozu v listopadu a prosinci letošního roku.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*