Student průmyslovky zachránil život malému chlapci

  •  

Opravdovou pohotovost a duchapřítomnost prokázal student ústecké průmyslovky, který se náhodou stal svědkem dopravní nehody, při které došlo ke zranění malého chlapce. Dopravní nehoda se stala 10. prosince v Ústí nad Labem na křižovatce „V Rokli“. Kromě přivolání záchranářů chlapci poskytl i nezbytnou první pomoc.

„Žák naší školy, Karel Novák neváhal, vystoupil z trolejbusu a šel se podívat, co se stalo. Uviděl pod vozidlem zraněného krvácejícího chlapce, kterému poskytl první pomoc a zavolal záchrannou službu. Nikdo z lidí, kteří stáli v hloučku okolo, malému chlapci nepomohl. Chlapce ošetřil a po příjezdu předal záchranné službě. Při nakládání chlapce do vozidla záchranné služby došlu u chlapce k zástavě a musel být resuscitován,“ popisuje událost ředitel ústecké průmyslové školy Jaroslav Mareš.

Poté, co mladý muž předal chlapce zdravotníkům, místo nehody neopustil a řídil dopravní provoz až do příjezdu hlídky dopravní policie.

„Obě složky sdělili, že Karel naprosto bez zaváhání poskytl pomoc tak, jak bylo potřeba. Byl pochválen Záchrannou službou za ošetření a poskytnutí bezvadné první pomoci, zároveň i hlídka dopravní policie vyjádřila poděkování nad tím, jak zvládl řídit provoz do jejich příjezdu. Velmi si cením lidí a zejména mladých lidí, kteří dokážou poskytnout první pomoc a zachovat si chladnou hlavu,“ dodal ředitel školy.


  •  

1 komentář z Student průmyslovky zachránil život malému chlapci

  1. Dobrý den,
    jsem nadšen kvalifikovaným postupem studenta Ústecké průmyslovým a dělá čest této školy,kterou jsrm absolvoval.

  2. vsechna cest mlademu zachranci … ovsem sou mezi nami taci kteri se v diskuzi ktera se na Facebooku vede pod videem z dane tragicke udalosti, vyjadruji zpusobem ze cloveku zustava rozum stat…je smuzne kolik je mezi nami nenavisti a skodolibosti a jak dokazou nekteri pokrytecky kritizovat a urazet mladeho klucinu kteremu se diky jeho nepozornosti a zbrklosti stalo takove nestesti.

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*