Student UJEP dostal hudební cenu Vinyla

Facebookové stránky hudebníka Aid Kid
  •  

V kategorii Objev roku letošních hudebních cen Vinyla zvítězil student ateliéru Time-based Media Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem Ondřej Mikula alias Aid Kid.

Ceny Vinyla jsou udělovány předními hudebními publicisty, věnujícími se napříč spektru hudebních žánrů. „Letošní vítězové jsou asi trochu překvapením. Místo tradičních kapel na nejvyšší uznání dosáhly, vyjma kompilace Jdi a dívej se, jednočlenné elektronické projekty. Všichni tři ocenění patřili mezi favority již po prvním kole hlasování,“ uvedl za organizátory Pavel Uretšlégr.

Aid Kid, elektronický hudebník, se po sérii nadějných singlů a remixů (Deaths, Kittchen, Lenka Dusilová) dočkal v roce 2015 vydání svého eponymního debutu. Beatová alchymie post-dubstepu si na něm podává ruku s postrockovou epičností a citem pro písňové struktury. Málokdy je elektronická hudba takhle napěchovaná emocemi jako na debutu Aid Kida, na němž hostuje i Veronika Buriánková z Kalle. Ondřej se ve své tvorbě věnuje také prostorovému zvuku a práci s videomappingem.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*