Studenti budou zkoumat ústecké hokejisty

  •  

Univerzita Jana Evangelisty Purkyně podepsala smlouvu o vzájemné spolupráci s HC Slovan Ústí nad Labem.

Přínos z ní mají mít obě strany. Klub bude moc s univerzitou konzultovat různé své strategie, případně jeho členové si budou zvyšovat kvalifikaci. Pro studenty zase oblast hokeje přináší možnost vyzkoušet si své znalosti třeba v oblasti marketingu. Podílet by se mohli i na nějakých designových záležitostech. Předpokládá se, že budou testovat i některé hráče.

Podle mluvčí UJEP Jany Šikové univerzita dále klubu nabízí potenciál a kreativitu studentů při řešení otázek činnosti a řízení klubu formou nejen speciálních workshopů, ale také seminárních a kvalifikačních prací. „UJEP dále umožní hokejovému týmu využití svých specializovaných pracovišť k diagnostice hráčů v laboratoři funkční diagnostiky a sportovní motoriky při katedře tělesné výchovy a sportu pedagogické fakulty, individuální psychologické poradenské činnosti pro hráče a trenéry při katedře psychologie pedagogické fakulty nebo zpracování analýzy pohybu, sledování biomechanických parametrů, srdeční činnosti při fyzické zátěži i za klidových podmínek a vyšetření plicních funkcí v laboratořích fakulty zdravotnických studií,“ uvedla

Hokejový klub bude během domácích zápasů propagovat UJEP na televizní kostce ústeckého hokejového stadionu, zároveň poskytne studentům UJEP, na kulturních a sportovních akcích univerzity, zdarma vstupenky na domácí utkání.

„S potěšením jsem také zaznamenal, že od 1. ledna nastoupila do funkce obchodní ředitelky
HC Slovan Ústí nad Labem Radka Bimová, absolventka naší fakulty sociálně ekonomické. Jsem rád, že naši absolventi zůstávají v tomto kraji a zastávají zde manažérské pozice,“ uvedl rektor Martin Balej.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*