Šumy ze Slunety se potvrdily, trenér končí

Foto: bkusti.cz
  •  

To, co se šuškalo v basketbalových kuloárech, je nyní oficiální. Honza Šotnar po sezóně končí na lavičce A-týmu Slunety. Šotnarův odchod měl zůstat v utajení, přesto se rozkřiklo, že Slunetu opustí. A proto o odchodu trenéra generální manažer Tomáš Hrubý informoval také oficiálně.

„Jsem pod větším a větším tlakem veřejnosti, což chápu. My máme naprosto skvělé diváky a basket lidi v Ústí baví víc a víc. Proto k nim chci být upřímný a férový. Načasování je nešťastné, ale jsme profíci, není to pořád zalité sluncem. Kluci se s tím musí vypořádat. Každý jeden z nás chceme pro Ústí nejlepší výsledek, i pro naše báječné diváky. Věřím, že to neudělá na klucích žádnou neplechu, ale naopak se semknou a dosáhneme na takový výsledek, aby se o tom tady mluvilo ještě další roky,“ sdělil Tomáš Hrubý a dodal, že všichni ví, že Honza chce dobrou kariéru, má ji velice dobře našlápnutou. A já věřím, že jednoho dne bude trenérem nároďáku, což je jeho osobní kariérní cíl.

Kam se Honza Šotnar přesune, není ještě jasné.  „Moje další působení je v řešení s agentem, který mě v těchto věcech zastupuje. Nabídek přišlo víc, musím vybrat takovou, která bude nejlepší jak pro mě, tak i moji rodinu, měli jsme i zahraniční nabídku, ale v Česku jsem toho ještě moc nedokázal, tak se chci prosadit na českém trhu, ale nechtěl jsem se ještě pouštět do rozhovorů s jinými kluby. Nejdříve jsem se chtěl domluvit s Ústím, které mi vyšlo maximálně vstříc,“ řekl Šotnar a doplnil, že teď je ale důležité zakončit sezonu v Ústí dobře.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*