Taxík Maxík slouží ústeckým seniorům

  •  

Od ledna mají k dispozici senioři nad 70 let nebo držitelé průkazu ZTP v Ústí nad Labem novou službu. Zvýhodněnou přepravu taxíkem k například k lékaři nebo nákupy. Auto, které je označeno jako Taxík Maxík, tak už brázdí ulice města.

„Taxík Maxík bude fungovat od pondělí do pátku od sedmi do patnácti hodin. Objednávky budou na telefonním čísle 702 192 417 a cena jízdného je šedesát korun za osobu a třicet korun zaplatí doprovod,“ řekla Dita Hromádková, ředitelka ústecké pečovatelské služby, která senior dopravu provozuje. Taxík Maxík mohou lidé využívat na přepravu k lékaři, na rehabilitaci, úřady, k návštěvě rodiny, ale i za kulturou, či na nákupy.

Pro koho je Taxík Maxík určen?

Služba je určena občanům s trvalým bydlištěm na území města Ústí nad Labem, kteří jsou starší 70 let nebo držitelé průkazů ZTP či ZTP/P. Přepravní služba je poskytována výhradně na území statutárního města Ústí nad Labem a lze jí využít především na cesty k lékaři, do sociálních zařízení, na úřady, za kulturou apod.

Jak si Maxíka objednat?

Bílo-žlutý taxík je možné objednat v pracovní dny od 7.00 do 15.00 hodin na telefonním čísle 702 192 417 (nejméně jeden den před plánovanou přepravou) nebo osobně v sídle Pečovatelské služby Ústí nad Labem (Zdravotní středisko Bukov, Masarykova 781/318 b, Ústí nad Labem).

Jaká je cena za přepravu?

Cena přepravní služby je stanovena na 60 Kč za jednu jízdu a osobu. Pokud klienta doprovází další osoba (jako doprovod), hradí tato osoba 30 Kč za jednu jízdu. Pro osoby s průkazem ZTP/P má doprovázející osoba přepravu zdarma. Cena za přepravu je hrazena v hotovosti řidiči před započetím jízdy. Řidič je povinen vystavit účtenku.


  •  

1 komentář z Taxík Maxík slouží ústeckým seniorům

  1. Dobrý den, mám dotaz. Je mi 68. Ještě jsem se nedošla k ZTP/P, nicméně jsem 8. měsícem v nemocenském ošetření, v listopadu mi byla provaděna operace kyčelního kloubu, bohužel byl postižen hlavní nerv, po 3. měsících v nemocnici jsem v domacím ošetřením, chodím o berlích e nejsem schopna nikam dojít. Má otázka zní, jestli bych mohla využít vašich služeb k odvozu na vyšetření a k lékaři, s tím že bych platila 60,- Kč za jízdu.
    Děkuji za odpověd a přeji příjemný zbytek dne
    Ivana Jandová

  2. Dobrý den, je možné tuto službu využít pro maminku, která bydlí v Domě s pečovatelskou službou v Chlumci, je jí 87 let a má kartu ZTP ? Děkuji

    • Dobrý den, informujte se na telefonním čísle 702 192 417. Děkuji za pochopení, redakce Žít Ústí.

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*