The Primitives Group rozbourá Nároďák!

Zdroj: primitivesgroup/facebook.com
  •  

Legendární česká udergroundová skupina The Primitives Group zahrají v ústeckém Národním domě. Zahrají tu 20 dubna od 20:00 hodin. Kapela vznikla v roce 1965 pod názvem Primitivové. Tento název vymyslel Josef Bouček a jejími původními členy byli Ivan Hajniš, František Mašek, Zdeněk Burda, Jaroslav Křtěn a Karel Černý.

Na The Primitives Group se přejmenovala v roce 1967 s příchodem manažéra Eugena Fialy. Domovskou scénu skupina našla na Smíchově v Music F Clubu.  Skupina je označována za jednu z prvních skupin, která na pódiu používala ohňové a kouřové efekty.

S kapelou spolupracovali např:- Ivan „Magor“ Jirous se svojí ženou Věrou – fotografem Janem Ságlem a jeho ženou, progresivní malířkou Zorkou. S týmem umělců vymysleli líčení členů kapely podle hvězdných znaků Kabaly, speciální obleky, ohňové efekty, zvukové a filmové efekty atd..Kultovními se staly speciální v té době naprosto unikátní originální happeningy v pražském F clubu – Fish Feast a Bird Feast.

V roce 1967 skupina vystoupila na prvním československém beatovém festivalu, o rok později pak i na jeho druhém ročníku. Skupina se rozpadla v roce 1969, kdy Ivan Hajniš emigroval do Švédska a kde žije do současnosti.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*