TIP: Dětský den otevřených dveří, akce nejen pro děti

ilustr. obr.
  •  

V prostorách trolejbusové vozovny ústeckého Dopravního podniku ve Všebořicích, na konečné trolejbusových linek 54 a 56, se bude 9. června konat Dětský den otevřených dveří. I letos se brány vozovny otevřou opět v 9 hodin a celý program potrvá až do 15 hodin.

Děti se mimo jiného můžou těšit na nafukovací atrakce, airbrush tetování, balónky, mega bubliny, dětské koutky s exhibicemi Policie ČR, Městské policie a ústeckých hasičů. Dále budou k vidění taneční vystoupení, přehlídka vozového parku a ostatní techniky DPmÚL, prohlídka haly údržby trolejbusů, expozice pevného trakčního vedení a vozidlo odtahové služby. Novinkou v letošním roce bude Balónková Evička, autodráha, dráha válečníka nebo koníčci ze stáje Tivanii Křešice.  Nudit se ale nebudou ani dospěláci, kteří si můžou zasoutěžit o auto na týden zdarma nebo vyhrát vstupenky od T-clubu a Městských služeb.

Navíc se v letošním roce slaví 30. výročí trolejbusové dopravy v Ústí nad Labem, a proto jsou v rámci dětského dne připravené okružní jízdy po historii trolejbusové dopravy. Chybět nebude možnost sednout si za volant některého z vystavených vozidel nebo si zkusit nasazovat sběrač trolejbusu.

Tato již tradiční akce, kterou pravidelně navštíví tisíce lidí, je pořádána ve spolupráci s městem Ústí nad Labem v rámci Projektu Zdravé město a MA 21.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*