TIP NA VÝLET: Renesanční slavnosti na pevnosti Königstein

  •  

Pevnost Königstein slaví 27. července 400. výročí jedné ze svých nejvýznamnějších budov, Hradu Jana Jiřího „Georgenburg“. K této příležitosti se v sobotu 27. července od 11:30 do 17:00 hodin koná renesanční festival „Renaissance-Fest“.

Návštěvníci se mohou těšit na historický průvod šedesáti dvořanů v ručně šitých kostýmech ve stylu roku 1619. V čele půjde kurfiřt Jan Jiří (Johann-Georg I.) s manželkou Magdalenou Sibyllou. Chybět nebude jevištní program a každý návštěvník si bude moci vyzkoušet šerm nebo se naučit renesanční tanec.

Od 20:00 hodin zazní pevností instrumentální hudba renomovaného souboru »lautten compagney BERLIN«. Kapela vystoupí pod širým nebem na nádvoří Paradeplatz. Večer vyvrcholí okolo 22 hodiny ohňostrojem.

Vstup na renesanční slavnosti je v rámci vstupného na pevnost. To je dospělí 12 €, zlevněné 9 €, skupiny od 15 osob 10 €, skupiny od 15 žáků do 16 let včetně všech studentů 4 €. Vstupné na koncert stojí 33 € řada 1–5 a 29 € řada 6–15. Vstupenky k dostání na kase pevnosti, v informačním středisku, v obchodě Museumsshop nebo on-line: https://festung-koenigstein.ticketfritz.de/cz/.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*