TIP: Osecká pouť už klepe na dveře

Osecká pouť. Foto: Luboš Hostek
  •  

Jedna z největších poutí v regionu se blíží. Tradiční Osecká pouť se koná o víkendu 18. a 19. srpna. Slavnostní průvod vyjde v sobotu v 9:30 hod od budovy základní školy v Hrdlovské ulici. Hudebníci Základní umělecké školy Litvínov doprovodí mažoretky z Domů dětí a mládeže Osek a Duchcov.

Historický řemeslný trh se otevírá na nádvoří cisterciáckého kláštera v sobotu od 10 do 18 hod, v neděli pak od 9 do 17 hod. Těšit se můžete na představení pouličních a loutkových divadel, stánky s řemeslnými produkty a s předvedením jejich výroby nebo na soutěžní arénu pro děti.

Chybět nebude ani bohatý doprovodný program. Připravena je tradiční okresní výstava drobného zvířectva, bohatá tombola a občerstvení v zahradním areálu chovatelů naproti lunaparku.  K vidění bude i výstava velkého modelového kolejiště a modelů železničních vozidel v tělocvičně Domu dětí a mládeže v Dolnonádražní.

Kolotoče, houpačky, autíčka, střelnice, motokáry, občerstvení, jarmareční stánky na „pouťovém prostranství“ naleznete na hlavní silnici již od náměstí a na silnici od kláštera k Domu dětí a mládeže. V sobotu ve 22 hodin program završí ohňostroj.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*