TIP: Pololetní prázdniny v zoo

  •  

V pátek na děti čekají pololetní prázdniny, tak proč je nestrávit v zoo. Navíc každý, kdo přijde do zoo s vysvědčením s vyznamenáním a prokáže se v pokladně zoo, má vstup zcela zdarma.

„Akci na prázdninové dny připravujeme pro školáky již řadu let. Naši snahou je děti i jejich rodiče zajímavou formou poučit nebo vzdělat, takže připravujeme většinou tematické kvízy a soutěže,“ přibližuje tisková mluvčí Věra Vrabcová a dodává: „Téma letošních prázdnin se nabízí v souvislosti s vyhlášeným Dnem bez palmového oleje (1. února), takže jsme se zaměřili na prales, jeho obyvatele, druhy, které mohou návštěvníci vidět i v naší zoo. Neopomineme varování před nebezpečím, které pro ně znamenají plantáže palmy olejné. Nekonečným plantážím palmy olejné se také říká zelená poušť.“

Během prohlídky návštěvníci narazí na řadu druhů zvířat z Jihovýchodní Asie, které v jejich domovině právě pěstování palmy olejné bezprostředně ohrožuje. Určitě lze jmenovat orangutany, medvědy malajské, levharty obláčkové a mnohé další.

A jak to bude při návštěvě zoo v pátek a o nadcházejícím víkendu probíhat? „V pokladně zoo si každý příchozí vyzvedne soutěžní tiket a po zodpovězení všech otázek jej odevzdá zpět v pokladně. Tam na něj čeká drobná cena – kapesní kalendářík,“ popisuje Nikola Roštejnská. „Pokud na tiket doplní ještě kontakt, může být zařazen do slosování, které proběhne hned v pondělí. Pět vylosovaných výherců získá hodnotné ceny, které si vyzvedne buď v pokladně zoo, nebo mu je zašleme poštou,“ doplňuje Nikola Roštejnská.

Soutěžního kvízu se může zúčastnit každý, zoo je otevřena od 9:00 do 16:00 hodin s tím, že lze odejít ještě hodinu po zavírací době.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*