TIP: V září do zoo

  •  

Opadl prázdninový nápor návštěvníků, kteří se nyní v září objevují hlavně během víkendů. Ve všední den brouzdá v zoo jen minimum návštěvníků, většinou se jedná o maminky s malými dětmi nebo o školy, které si v zoo oživují výuku přírodopisu a zoologie.

„Z naší široké nabídky výukových programů si může vybrat každý pedagog takové téma, které se mu hodí k probírané látce. Velkou výhodou je to, že děti často pracují v terénu a mohou si tak spojit teoretické znalosti s praktickou a názornou ukázkou. Seznam výukových programů je uveden na webu zoo včetně objednávkového formuláře,“ popisuje Matěj Kynšt.

Zoo nezapomíná ani na návštěvníky. Ve všední den je jich však mnohem méně než o prázdninách, proto jsou akce hlavně o víkendech.

„Během zářijových víkendů mohou naši návštěvníci shlédnout celou řadu tzv. předváděcích akcí a komentovaných krmení, kde se nejen dozví něco zajímavého, ale uvidí zvířata v akci a pohybu,“ říká tisková mluvčí Věra Vrabcová.

Aktuální seznam je uveden na webových stránkách ústecké zoologické zahrady, určitě si vybere každý.

„Na své si u nás přijdou zejména děti. Kromě zvířat, často vzácných a exotických, na ně čekají i hospodářská zvířata, která jsou umístěna v tzv. Venkovském dvorku v horní části zoo. Do této expozice je vstup povolen a jeden druh – ovečky kamerunské – si děti mohou dokonce nakrmit speciálními granulemi zakoupenými v krmných automatech. Během zářijových víkendů ještě probíhají jízdy na ponících, které jsou určeny hlavně menším dětem. Kromě toho si mohou pohrát na několika dětských hřištích, což jim návštěvu zoo ještě zpříjemní,“ zakončuje Andrea Balejová ze zoo Ústí.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*