Tisíce litrů nelegální červené nafty zadrželi celníci

ilustr. obr.
  •  

Více než čtyři tisíce litrů minerálního topného oleje, lidově nazývaného „červená nafta“, zajistili během jednoho dne při silničních kontrolách celníci na Ústecku a Teplicku.

„Celníci v příhraničí na Ústecku a Teplicku nepříjemně zaskočili tři řidiče dodávek, kteří ve svých vozech nelegálně přepravovali topný olej z Německa. V prvním případě se jednalo o 999 litrů, ve druhém o 2 188 litrů a ve třetím se o 998 litrů topného oleje,“ popisuje Lukáš Novák, tiskový mluvčí Celního úřadu pro Ústecký kraj.

Všichni odhalení řidiči nebyli schopni předložit doklady prokazující zdanění vybraných výrobků podle zákona o spotřebních daních. Celníci odebrali z nádob vzorky a odhalené množství 4 185 litrů zajistili. Celkový daňový únik na spotřební dani vyčíslili na více než 55 tisíc korun.

Od začátku letošního roku odhalili ústečtí celníci v příhraničních oblastech již 16 takovýchto nelegálních přeprav, zajistili více než 12 tisíc litrů minerálních olejů a zabránili daňovým únikům za téměř 150 tisíc korun. U dvou řidičů objevili celníci značený minerální olej i v běžných nádržích jejich vozidel.

 

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*