Trému z vystoupení s operní ikonou? Tu určitě mám…

  •  

Tradičně v programu Ústeckých Vánoc nechybí série koncertů, jež pořádá společnost Centropol Energy. Vyvrcholením letošních akcí je Vánoční galakoncert v Severočeském divadle 15. prosince, na němž vystoupí i sopranistka Lenka Graf.

Proč vlastně pořádáte vánoční koncerty v Ústí nad Labem a na co se mohou těšit návštěvníci toho letošního?

K Vánocům hudba bezesporu patří a klasická hudba tím spíš. Nadchla mě myšlenka oživení kostelů krásnou vánoční hudbou a jakési navození tradice, kdy by zde v předvánočním období mohly zaznít melodie v podání významných hudebníků. V letošním roce pozvání přijala skupina Inflagranti a také Jaroslav Svěcený se svou dcerou Julií, kteří spolu mají vypracovaný úžasný vánoční program. A takovou pomyslnou třešničkou na dortu je tradiční galakoncert. Loni mé pozvání přijala Eva Urbanová a letos Štefan Margita.

Máte trému, když se chystáte na vystoupení s takovou operní ikonou, jakou Štefan Margita je?

Určitě ano, to se snad ani nemusíte ptát. Jsem ale velmi šťastná, že naše pozvání Štefan Margita přijal, a na jeho vystoupení se moc těším. Jsem ráda, že lidé z Ústí uslyší světového tenora tady v Severočeském divadle.

Studovala jste zpěv v Česku i na Floridě, je nějaký rozdíl v přístupu, ve výběru repertoáru, ve výuce…

Rozhodně ano. Nerada bych však přímočaře srovnávala. Výběr repertoáru záleží spíše na dohodě a také na mně, velký rozdíl je ale v přístupu k mnoha věcem, a to nemluvím jen o výuce hudby. Nadchla mě v USA spousta věcí a cítila jsem se více namotivována než kdekoli jinde. To samé vidím i u mých dětí.

Galakoncert završí vánoční klasika Tichá noc. Je to vaše nejoblíbenější vánoční skladba?

Tichá noc je nádherná skladba, líbí se mi moc, ale nedokážu říct, jestli je to má nejoblíbenější. V předvánočním období se na nás valí tolik nádherných vánočních melodií, že by byl hřích nemilovat je všechny.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*