Tříkrálová sbírka oslaví dvacáté narozeniny

  •  

Už po dvacáté v řadě odstartuje v lednu na Ústecku Tříkrálová sbírka. Koledování bude zahájeno tradičně žehnáním koledníkům a svěcením kříd v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Ústí nad Labem, a to v pátek 3. ledna od 10:00 hodin.

Samotné koledování bude probíhat v ulicích města od 3. do 13. ledna. V pondělí 6. ledna od 17:00 se bude konat společně se ZUŠ Evy Randové Tříkrálový koncert, který proběhne v Muzeu města Ústí nad Labem.

Do Tříkrálové sbírky se zapojí základní školy z Ústecka – ZŠ Vojnovičova, ZŠ Rabasova, ZŠ Trmice, ZŠ Velké Březno, ZŠ Povrly, dále rodiny z farnosti Ústí nad Labem a farnosti Trmice, dále děti ze zařízení Ovečka a Světluška, a rodiny příznivců Oblastní charity Ústí nad Labem z Ústecka. Celkem se zapojí více než 200 dobrovolníků.

„Mezi letošními záměry Tříkrálové sbírky je například příspěvek na částečné vybavení Komunitního centra pro děti a mládež z ohroženého prostředí, dále příspěvek na neurorehabilitační pobyt občana Velkého Března, příspěvek na zvedák pro handicapovaného občana obce Tisá, příspěvky na pomůcky pro sociální a zdravotně handicapované děti a příspěvek na akce pro sociálně slabé rodiny. Věříme, že kulaté výročí přinese Tříkrálové sbírce na Ústecku štěstí a překonáme loňský rekordní výsledek více než 101 tisíc korun,“ přeje si za všechny Radka Neprašová z ústecké Charity


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*