Trmická teplárna láká na exkurze i den otevřených dveří

  •  

Trmickou teplárnu v rámci exkurze navštívili dnes studenti třetího ročníku oboru mechanik – elektrotechnik Střední průmyslové školy Resslova. 

Od počátku roku je to již třetí exkurze, ročně se pak do nitra teplárny podívá na dvě stovky studentů. „Exkurzím vždy ukazujeme celý provoz teplárny. Vidí tak například turbogenerátory, roštové a práškové kotle, dopravní trasy produktů spalování i centrální velín. V rámci pochůzky je i vyhlídka do okolí teplárny z  odsiřovací jednotky,“ vysvětluji Zdeněk Hlína, koordinátor bezpečnosti Skupiny ČEZ pro lokalitu Trmice.

Studenty doprovázel učitel odborné výchovy Jaroslav Šír. „Do trmické teplárny chodíme každoročně, naši studenti se alespoň mohou seznámit s reálným provozem. Vidí vše od prvopočátku, od zauhlování přes výrobu a distribuci,“ pochvaluje si praxi v terénu pedagog.

V současné době je v trmické teplárně, která patří do Skupiny ČEZ, instalováno 6 kotlů o celkovém tepelném výkonu 469,2 MWt a 6 turbogenerátorů na výrobu elektrické energie o výkonu 89 MWe. Do města Ústí nad Labem dodává teplárna 3700 TJ tepelné energie v páře za rok. Celkem je k ní připojeno více než 1300 odběrných míst. Teplem zásobuje zhruba 30 000 domácností a také velkou část průmyslových podniků ve svém okolí.

„Nejvíc se nám líbil velín, tam bychom chtěli všichni pracovat,“ uzavírá za všeobecného smíchu Martin Vodák, budoucí maturant v oboru mechanik – elektrotechnik. Exkurzi můžete objednat na tel. 475 256 330, popřípadě na e-mail romana.cisarova@cez.cz.

Teplárna poprvé otevře své brány veřejnosti
Skupina ČEZ zve všechny zájemce o prohlídku na Den otevřených dveří Teplárny Trmice, který se uskuteční v sobotu 31. 5. 2014 od 9.00 – 13.00 hodin. Připraven je i doprovodný program před teplárnou, občerstvení, atrakce pro děti, ukázky hasičské techniky i testovací jízdy v elektromobilu.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*