Trmické neziskovky mají šanci získat grant americké ambasády

Vzdělávání jako klíč k budoucnosti - Foto: oficiální Facebook IQ Roma servis
  •  

Trmice na Ústecku mohou sloužit jako příklad soužití většinové a romské společnosti a při začleňování menšin do společnosti se mohou spolehnout i na mezinárodní pomoc. Tamní neziskovky totiž mají šanci získat grant americké ambasády.

Grant také bylo hlavní téma návštěvy velvyslanců Spojených států, Norska a Velké Británie na severu Čech. Trojici diplomatů velmi zaujala zdejší škola, která prosazuje společné vyučování bez rozdílu původu. Trmickou základní školu v tomto ohledu chválila za společné vzdělávání velvyslankyně Velké Británie Jan Thompsonová. Škola už teď spolupracuje právě s britskou ambasádou, která zaštiťuje kontakt s jednou z britských škol a spolupráce by se mohla po návštěvě diplomatů ještě více rozšířit.

Ředitelka trmické základní školy Marie Gottfriedová zvažuje, zda by něco takového nebylo možné v budoucnu navázat i se školou americkou. A doufá, že nezůstane pouze u představ a škola vymyslí něco konkrétního. Podpora ovšem nemá směřovat pouze základní škole.

„Velvyslanectví má také instrument, kterým je malý federální grant a potom jsme šťastni pokud můžeme pomoci,“ řekl americký velvyslanec Andrew Schapiro na adresu neziskových organizací, které v Trmicích působí a mají na starosti sociální služby.

Jan Bachorík/ČRo Sever


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*