Tučňáci v ústecké zoo budou již asi na jaře

Maketa areálu tučňáků
  •  

Návštěvníci ústecké zoo se od jara roku 2017 mohou těšit na novou expozici, kterou budou obývat tučňáci brýloví. Zastupitelé na svém posledním jednání slíbili dát na projekt peníze, vedení zoo nyní může začít jednat o přidělení ptáků.

Expozice tučňáků má vzniknout z bývalého bazénu pro lachtany, který je již téměř dva roky prázdný. Měl by zde být prostor pro dvacet ptáků, tedy deset párů, které by tu měly i vyvádět mladé. „Kolik jich bude, přesně nevíme. Bude záležet na tom, kolik tučňáků se v ostatních zoo ve světě vylíhne a kolik nám jich bude přidělených,“ vysvětlil ředitel zahrady Lubomír Moudrý.

Tučňák brýlový Foto: Shizao
Tučňák brýlový Foto: Shizao

Celkové náklady na výstavbu expozice jsou zhruba 8 milionů korun. Vzniknout by tu měl areál s imitací skalního a písečného pobřežního biotopu, kde tento druh tučňáků žije i v přírodě. Bude vybudována vyhlídková lávka nad horním bazénem a zprůchodněna jeskyňka umožňující pozorovat plavající ptáky pod vodou.

„Přeměna pavilonu lachtanů na expozici tučňáků je velmi vhodné řešení, tučňáci jsou lákavá a zajímavá zvířata a věřím, že jejich chovem dojde k opětovnému zvýšení atraktivity naší zoo,“ uvedl náměstek primátorky Jiří Madar.


  •  

1 komentář u Tučňáci v ústecké zoo budou již asi na jaře

  1. Zoologická zahrada je kapitola sama pro sebe. Tučňáci jsou velice náročný druh na chov a zoo Ústí určitě nemá na to ,aby je chovala. 8 milionů je nemalá částka a to nemluvíte o tom ,že už zoo obdržela necelých 5 milionů na údajně zdevastovanou zoo. Na ZM nebyl ředitel ani schopen říci, jak tyto finance byly vyčerpány. Pak z něj vylezlo, že údajně byla vyčerpána polovina a druhá se bude čerpat v příštím roce. Jak je to možné?,ptám se.Když byla zoo tak zdevastovaná a najednou se s opravami nespěchá! Že by v tom byla nějaká špína? Je s podivem,že se nikdy o zoo takto často nepsalo jako nyní. Ředitel není ředitel, je to jenom figurka vedená městem. Do zoo se lejou peníze nás všech, ale není to nikde vidět. Určitě je zoo naší atrakcí, ale když čtu kolik se tam už nahnalo peněz a výsledek žádný, mám pochybnosti o hospodaření zoo.

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*