Ubytovna Modrá je stále zamořená hmyzem, hygienici provádějí kontroly

Foto: usti-nad-labem.cz
  •  

Krajská hygienická stanice kontroluje, jak probíhají opatření, k vyčištění silně zahmyzeného objektu, která dělá společnost CPI v ubytovně Modrá na Střekově. Hygienici byli v úterý na další kontrole. Na místě byla i primátorka města Věra Nechybová. Další kontrola hygieniků v ubytovně proběhne ještě tento týden.

„Chápu rozhořčení obyvatel sousedních domů. I podle mého názoru to trvá příliš dlouho. Vyzvali jsme společnost CPI, k neodkladnému vyklizení budovy a také, aby se podílela na následné desinsekci. Město je připraveno k potřebným opatřením svým dílem přispět, ale to bude možné, až bude objekt prázdný, zbavený všech možných zdrojů výskytu hmyzu,“ zdůraznila primátorka.

Poslední nájemníci opustili ubytovnu 30. června, od té doby lidé v okolí upozorňují na rozlézající se šváby a další hmyz. Hygienici už dříve uložili společnosti CPI, aby objekt vyklidila, to zatím ale není hotovo. Primátorka komunikuje i s místními, kteří si na nečinnost firmy stěžují.

„Určitě nehodláme k věci přistupovat liknavě a snažíme se v co nejkratším termínu dát vše do stavu, který bude vyhovovat všem zúčastněným stranám,“ napsal primátorce manažer ústecké pobočky CPI Byty Tomáš Urbík. Jak dodal, zástupce firmy zarazilo, v jakém stavu dostali nemovitost zpět. „Lidé, kteří v objektu bydleli, nechali téměř všechen svůj majetek na místě a nejevili o něj zájem. Provedli jsme již několik desinsekčních zásahů. Nebráníme se ani podílení se ve věci s městem,“ dodal Tomáš Urbík.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*