UJEP veze na veletrh Univerzitu severu

  •  

Ústecká univerzita se zúčastní největšího veletrhu vzdělávání v České republice. Loni univerzita představila svoji novou kampaň Univerzita severu. Propagační plocha UJEP stylizuje přírodní exteriér a navozuje atmosféru krajiny, která je v Ústeckém kraji jedinečná.

Veletrh nabídne 289 zastoupených univerzit, vysokých škol, fakult a jiných vzdělávacích institucí. Studenti si budou moci vybrat z více než 5 000 studijních oborů. Na veletrhu budou zastoupeny také univerzity a vysoké školy z patnácti zemí světa, především z České republiky Velké Británie, Dánska a Nizozemí. Zastoupeny budou i univerzity z Kanady, Švédska, Slovenska, Švýcarska, USA, Singapuru, Německa, Francie, Rakouska, Španělska a Malty.

Cílem veletrhu je poskytnout studentům středních škol komplexní informace a poradenství pro maximální podporu při jejich klíčovém životním rozhodnutí, kterým volba studia po maturitě bez pochyb je. Veletrh je výjimečný především širokou nabídkou doprovodných programů, informačních zdrojů a poradenství, které mohou studenti při volbě vysoké školy využít. Všechny doprovodné programy a poradenství návštěvníci veletrhu najdou přímo v hale č. 4 a jsou pro ně zcela zdarma.

Nerozhodným studentům pomůže Testovací centrum a Poradenský servis. Studenti mohou také využít kariérového poradenství. V rámci doprovodného programu Věda pro život si budou moci návštěvníci na vlastní kůži vyzkoušet nejnovější vědecké poznatky, technologické novinky, roboty, nejrůznější pokusy a další náplň studia, či výzkumu v rámci technických a přírodovědných oborů vysokých škol.

Veletrh bude pro veřejnost otevřen 22. a 23. ledna od 8:00 do 16:00 hodin a 24. ledna od 8:00 do 15:00 hodin. Pro návštěvníky bude zdarma v provozu autobusová linka od stanice metra „Letňany“ ke vstupu do haly. Každý student zaregistrovaný na www.gaudeamus.cz má nárok na slevu na vstupné. Registrovaní studenti zdarma dostanou Průvodce budoucího vysokoškoláka se slovníčkem vysokoškolských pojmů.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*