Uklouzla na zledovatělém chodníku, zranila sebe i miminko v kočárku

  •  

Naštěstí jen šok, několik pohmožděnin a oděrků způsobilo uklouznutí mladé maminky s kočárkem na zledovatělém chodníku na Stříbrníkách. V místě lidé chodí raději po sněhu na trávníku.

Když vyrazila Lea Nejedlá se svým desetiměsíčním synem Ondráškem na rehabilitaci, tak ji ani nenapadlo, že skončí oba v nemocnici. Prostá cesta na zastávku městské dopravy se stala zlým snem. Kousek od kruhového objezdu na Stříbrníkách uklouzla na zledovatělém chodníku a upadla. Navíc na sebe strhla i kočárek, ze kterého vypadl malý syn. Obličejem na zledovatělý chodník. „Byla jsem opravdu v šoku, když malý vypadl, tak vůbec neplakal. Spadl na obličej a já jsem se úplně bála ho otočit,“ popisuje pondělní cestu na autobus otřesená maminka. „Jakmile jsem ho otočila, tak začal hrozně plakat. Měl na obličeji oděrky a modřiny,“ říká Lea Nejedlá, která si sama narazila koleno. „Vůbec si nedokážu představit, že bych teď měla jít s kočárkem ven,“ dodala.

Pomoc jí poskytla hlídka městských strážníků, která byla na pravidelné obchůzce. „Všimla si ženy s kočárkem, která seděla na zemi a v náručí měla malé dítě. Dotyčná strážníkům sdělila, že upadla na zledovatělém chodníku a při pádu na sebe strhla kočárek i s miminkem. Žena sice neutrpěla žádné viditelné zranění, ale byla v šoku a dítě mělo u nosu krev,“ uvedl zástupce ředitele ústecké městské policie Jan Novotný. Lidé přivolali záchranku. Ta odvezla maminku i miminko do ústecké Masarykovy nemocnice. „Chlapeček utrpěl naštěstí jen velmi lehké zranění a nebyl v přímém ohrožení života,“ říká mluvčí záchranky Prokop Voleník.

Malý Ondřej byl v šoku. Když vypadl z kočárku obličejem na zledovatělý chodník, ani neplakal. Naštěstí má jen bouli na čele a odřený nos. Foto: LN

Neuklizené chodníky jsou v různých částech města. Spadnout na kluzkém chodníku může každý a málokdy se to obejde, jako v tomto případě, bez vážnějšího zranění. Města se na rizika případných odškodnění nechávají pojistit. „Zatím jsme oficiálně žádný podnět nedostali, ale pokud občanka podá stížnost, bude řešena standardním způsobem, včetně náhrady škody, město je pojištěno. V současné době je evidována jedna žádost o náhradu škody,“ uvedla mluvčí ústeckého magistrátu Romana Macová. Dodala, že do plánu zimní údržby chodníků jsou zahrnuty všechny hlavní přístupy k zastávkám MHD či zdravotním zařízením. Na Severní Terase tomu tak v pondělí ale nebylo. Náklady na zimní údržbu za prosinec v Ústí nad Labem jsou 940 tisíc korun.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*