Ulice města bude brázdit elektrický autobus

  •  

Startuje test elektrického autobusu Scania Citywide v ústeckých ulicích. Autobus bude průběžně nasazován na linky MHD č. 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 15, 16, 17, 18, 19, 23, 27 a 62. Průměrně v provozu ujede každý den 138 km. Dopravní podnik chce tak získat zkušenosti s provozem jednoho z možných řešení při přechodu na 100% bezemisní dopravu. Cestující si budou moci jízdu čistě elektrickým autobusem vyzkoušet až do 17. března. Po načtení QR kódu vylepeného ve vozidle budou navíc moci ohodnotit svoji zkušenost s elektrickým autobusem.

„Autobus jsme si zapůjčili v ideální době pro testování bateriového elektrického vozidla, tedy v zimě, což je pro takový vůz nejnáročnější období. Cestujícím chceme ukázat jednu z možností vývoje bezemisní městské hromadné dopravy, a zároveň tak získat z provozu cenné zkušenosti, které mohou být v budoucnu rozhodující při nákupu dalších vozidel a budování případné infrastruktury,“ uvedl Jakub Kolář, provozně technický náměstek výkonné ředitelky dopravního podniku.

Elektrická Scania je součástí nejnovější generace autobusů švédského výrobce a díky osmi bateriím s celkovou kapacitou 264 kWh nabízí dostatečný dojezd na jedno nabití pro celou řadu městských nebo příměstských linek. Vozidlo se bude nabíjet v areálu autobusové vozovny v Předlicích, a to v průběhu dopolední přestávky a v nočních hodinách.


  •  

1 komentář u Ulice města bude brázdit elektrický autobus

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*