Univerzita bude pořádat Lucemburské dny

Student. Foto: UJEP
  •  

Vědecká knihovna ústecké univerzity pořádá při příležitosti lucemburského předsednictví Evropské unii Lucemburské dny. Záštitu nad nimi převzala velvyslankyně Lucemburského velkovévodství v České republice J. E. Michèle Pranchère-Tomassini.

Slavnostní zahájení Lucemburských dnů na univerzitě se uskuteční za přítomnosti paní velvyslankyně a vedení vysoké školy dne 2. listopadu od 14:00 hodin ve volném výběru Vědecké knihovny.

lucemburske_dny_plakat

Po celý listopad bude v prostorách volného výběru knihovny instalována výstava Luxembourg 2015, kterou pro tuto příležitost zapůjčilo přímo velvyslanectví Lucemburského velkovévodství.

Díky spolupráci Vědecké knihovny s Fokus kafe se v průběhu měsíce listopadu budou promítat ve Filmovém klubu F 20 (Fokus kafe, Prokopa Diviše 5) filmy z lucemburské koprodukce: Mamánek 2. listopadu, Klauni 5. listopadu
a Post partum 10. listopadu (začátek vždy v 18:00 hodin).

Dne 18. listopadu od 14:00 hodin se v počítačové studovně Vědecké knihovny UJEP uskuteční přednáška historika Václava Dršky – Symbolika a místa paměti jako nástroj lucemburské diplomacie.
Ivan Farský z katedry geografie, připravil v rámci Lucemburských dnů přednášku Cestujeme Lucemburskem, která se uskuteční dne 24. listopadu od 15:00 hodin v počítačové studovně Vědecké knihovny.

V průběhu celého měsíce listopadu bude ve vstupní hale Vědecké knihovny instalována výstava publikací o Lucembursku.

Účast na všech akcích, které proběhnou v prostorách Vědecké knihovny na adrese: Pasteurova 5, 400 96 Ústí nad Labem, je zdarma. Více informací o jednotlivých akcích je možné získat na webových stránkách knihovny: http://knihovna.ujep.cz.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*