Univerzita má prvního německého absolventa

Německý absolvent před komisí. Foto: Josef Růžička
  •  

První německý absolvent s dvojitým diplomem na ústecké katedře germanistiky Filozofické fakulty Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.

Ústecká germanistika v prosinci 2015 zdolala další důležitý mezník na pomyslném vzdělávacím žebříčku. Tzv. dvojitý diplom (Double Degree) zde úspěšnou obhajobou své literárně vědné diplomové práce získal první student z německé univerzity v Bayreuthu Karl-Heinz Gmehling.

Jako absolvent dvojitého diplomu získává kromě německého titulu M.A. také jeho český ekvivalent Mgr., který ústecká germanistika nabízí jako jediná v Česku.

„O Českou republiku a česko-německé vztahy se zajímám již delší dobu. Jelikož je úroveň ústecké germanistiky podle mě plně srovnatelná s německou, předpokládám, že mi absolvované studium pomůže v nastartování mé akademické kariéry,“ uvedl ke své motivaci ke studiu v Ústí Karl-Heinz Gmehling.

Protože se jedná o dvoustranný studijní program, mohou se do „dvojitého diplomu“ zapojit i studující ústecké germanistiky. Každý rok vyjíždějí tři studující magisterského oboru Německá filologie v česko-německém interkulturním kontextu na partnerskou univerzitu v Bayreuthu, na níž absolvují druhý rok svého studia.

„Naši první dva absolventi dvojitého diplomu završili své studium již v únoru roku 2015 a podle našich zpráv našli s dvojitým diplomem velice lukrativní uplatnění,“ upozorňuje vedoucí katedry docentka Renata Cornejo.

007 Karl-Heinz Gmehling Renata Cornejo a Karl-Heinz Gmehling


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*