Univerzita svítila modře

Akademická obec fakulty zdravotnických studií se přidala k akci. UJEP SVÍTÍ MODŘE; archiv UJEP
  •  

Na ústecké univerzitě poprvé proběhla akce s názvem UJEP (ČESKO) SVÍTÍ MODŘE. Do pohybu ji 6. dubna dali studenti 1. ročníku oboru Ergoterapie Fakulty zdravotnických studií UJEP.

ČESKO SVÍTÍ MODŘE je projekt, který šíří informace o poruchách autistického spektra (PAS). Hlásí se ke světovému dnu šíření povědomí o autismu, který byl OSN vyhlášen na 2. dubna. V průběhu měsíce dubna probíhají po celém světě propagační a osvětové akce, které se věnují tématu autismu.

„Autismus neovlivňuje jen osoby samotné, ale i jejich rodiny, které se často setkávají s odsuzováním okolí a neochotou úřadů, což může vést k sociální izolaci,“ vysvětlují studenti FZS Tereza Waldhauserová a Martin Sirota. „Proto se studenti oboru Ergoterapie rozhodli zapojit do celosvětové osvětové akce a laickou veřejnost upozornit na tento  problém,“ doplňují Tereza s Martinem.

Do aktivity UJEP SVÍTÍ MODŘE se zapojil každý, kdo si dne 6. dubna oblékl cokoliv modrého. Tím vyjádřit podporu myšlence osvěty tématiky autismu. K dispozici byla, samozřejmě, propagační modrá trička UJEP SVÍTÍ MODŘE.

Akce měla na univerzitě velký úspěch. Zejména na fakultě zdravotnických studií se ho zúčastnila většina studentů a kompletní akademický sbor fakulty. K akci se přidaly také pedagogická a přírodovědecká fakulta, včetně rektorátu UJEP.

UJEP Ústí nad Labem


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*