Univerzitní knihovna bude opět fungovat

  •  

Po třech měsících začne opět v běžném režimu fungovat univerzitní knihovna. Aby mohla být odstraněna závada na podlaze, její povrch zbroušen a nově natřen, bylo nutné vystěhovat na 90 tisíc knih, 212 studijních míst, včetně židlí, stolů a výpočetní techniky, ale také prázdné regály, infokiosky a dalšího vybavení.

„Pro období letních měsíců, kdy probíhala oprava, knihovna nabídla svým čtenářům zvýšení limitu výpůjček z 30 na 50 dokumentů a jejich výpůjční lhůta byla prodloužena do 19. září,“ řekl ředitel knihovny Martin Pečiva.

Vzhledem k nepředvídatelným komplikacím a náročnosti technologických postupů při opravě podlahy volného výběru se toužebně očekávané otevření VK UJEP prodloužilo nakonec až do začátku nového akademického roku. Čtenáři byli upozorněni, aby si včasně ve svých kontech prodloužili výpůjčky, a k návratu knih využívali návratový automat ve vstupní hale, který byl nadále přístupný 24 hodin denně.

Nyní bude knihovna již opět fungovat, zatím ve zkušebním provozu. „Chceme doladit případné nedostatky související s nastěhováním knižního fondu a vybavením volného výběru zpět. Veškeré knihovnické služby však již budou poskytovány v plném rozsahu a znovu bude platit běžná otevírací doba,“ ubezpečil ředitel knihovny.

Knihovna také opět připravila pro uživatele i veřejnost kulturní a vzdělávací akce. V říjnu se můžete těšit například na akce v rámci Týdnu knihoven 2016 a v listopadu na Slovenské dny na UJEP. „V říjnu pořádáme v rámci celostátní akce Týden knihoven 2016 autorské čtení známé české spisovatelky Radky Denemarkové a připravili jsme školení citačního manažeru Citace PRO,“ dodal ředitel knihovny.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*