Univerzitní sbor zve na koncert 12.května

  •  

V sále knihovny se 12. května od 17:00 hodin vystoupí sbor Chorea academica. Smíšený komorní sbor je souborem Pedagogické fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.

Na konci roku 1989 jej založili vysokoškolští učitelé Josef Říha a Jiří Holubec. Sbor je složen z vysokoškolských studentů a učitelů hudební výchovy z regionálních škol. V letošním roce oslaví sbor 25 let od svého založení. Sbor zpíval v řadě zemí, z nichž jmenujme: Švédsko, Maďarsko, Německo, Polsko, Dánsko, Holandsko, Francii, Itálii, Chorvatsko, Slovensko, Belgii, Maltu, Švýcarsko a USA.

Chorea academica zpívá sborová díla různých slohových období, v poslední době preferuje soudobou českou a světovou hudbu. Trvalou součástí repertoáru jsou i skladby duchovní, z nichž sbor nahrál na CD např. Missu brevis J.Říhy, a také skladby vycházející z lidových tradic. Sbor velmi často spolupracuje i s profesionálními soubory (Severočeská filharmonie, sbor a orchestr Severočeského divadla opery a baletu).

Mezi nejvýznamnější vystoupení sboru v poslední době patří koncert v Bruselu, kam byl sbor pozván představiteli stálé mise České republiky při Evropské unii. V současné době je sbormistrem sboru Jiří Holubec.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*