Únor je v knihovně ve znamení lásky

ilustr. foto
  •  

Návštěvníci knihovny se v únoru mohou těšit na 16 různých akcí. V nabitém programu nechybí hudba, cestování, tanec nebo čtení pro děti i dospělé. Tématem celého nadcházejícího měsíce je láska. „Únorovým tématem knihovny je láska, nemusí se však nutně jednat pouze o lásku člověka k člověku. Chceme, aby se naši uživatelé dokázali nad měsíčními tématy zamyslet a pochopit jejich význam v širším a třeba i trochu metaforickém smyslu. V případě února se tak může jednat například o lásku k hudbě, tanci, cestování a v neposlední řadě samozřejmě i ke čtení,“ vysvětluje ředitelka knihovny Jana Linhartová. Zároveň dodává, že měsíční témata se odrazí jak v programové nabídce, tak i v komunikaci knihovny na sociálních sítích.

Konkrétně se pak návštěvníci knihovny v únoru mohou 16. února těšit na přednesový večer žáků ZUŠ Evy Randové zaměřený na nonsensové texty, 19. února na cestovatelskou besedu o Kubě nebo 24. února na seznamovací akci Speed dating.

V únoru zároveň odstartuje volné pokračování úspěšného cyklu Hudební setkání. Stejně jako v loňském roce knihovna připravuje tři moderované večery, v rámci nichž se veřejnosti představí různé významné osobnosti české umělecké scény. Hostem prvního setkání, které se uskuteční 14. února, bude pianista a člen světoznámého uskupení Guarneri Trio Prague Ivan Klánský.

Na své si v únoru přijdou i děti, pro které knihovna připravuje například 14. února láskyplné čtení spojené s tvořivou dílnou nebo 26. února scénické čtení z knihy Eliáš a babička z vajíčka. Přehled všech připravovaných akcí najdete na webových stránkách www.knihovnauk.cz.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*