Únor ve vědecké knihovně odstartuje vzpomínkovou výstavu

Foto: UJEP
  •  

Po celý rok 2023 bude Vědecká knihovna UJEP připomínat své desetileté výročí… jako knihovna, která se neustále modernizuje. V únoru otevírá svoji výstavu vzpomínek. Z bohatého knihovního archivu zaměstnanci VK UJEP vybrali ty nejlepší fotografie, které připomínají, jak „šel čas s vědeckou knihovnou“. Výsledkem je výstava „10 let vědecké knihovny UJEP“, která je k vidění ve volném výběru knihovny.

Ve čtvrtek 9. února v čase od 8:00 do 15:00 hodin se vědecká knihovna připojí k celouniverzitní akci Den otevřených dveří UJEP. V rámci této akce nabídne možnost komentované prohlídky, vždy v celou hodinu a na vyžádání u výpůjčního pultu, registraci pro nové uživatele zdarma a celodenní volný vstup pro všechny návštěvníky VK UJEP.

Také v tomto měsíci bude probíhat „speciální nabídka“ k připomenutí desetiletého výročí. V pátek 10. února mohou „hříšníci“ využít akci Amnestie dlužníků, kdy bude dluh odpuštěn všem, kteří v daný den vrátí dlužnou knihu do knihovny u výpůjčního pultu (volný výběr VK UJEP).

Během února knihovna nabídne studentům a akademikům hned dvě užitečná školení pod vedením zkušených školitelů:

– Elektronické informační zdroje – školení je určeno pro studenty a pedagogy, kteří pro své studium a práci hodlají využívat odborné informace z licencovaných zahraničních databází. Ty jsou pro studenty a pedagogy na UJEP k dispozici zdarma. V této problematice bude možné si rozšířit obzory hned dvakrát, a to ve středu 15. února od 10:00 hodin (online v aplikaci MS Teams) a v úterý 21. února od 10:00 hodin (prezenčně v počítačové studovně VK UJEP). Obě školení proběhnou pod odborným vedením Jiřího Maška.

– Zpracování rešerše pro kvalifikační práci – druhé neméně důležité školení pro všechny, kdo se chystají nebo již píší závěrečnou práci. Školitelka Denisa Vrábľová zde ukáže cestu k základním studijním materiálům a nastíní otázky, které by si každý měl položit před započetím práce. Opět jsou k dispozici dva termíny.  V pátek 17. února od 10:00 hodin online v aplikaci MS Teams a v úterý 28. února od 14:00 hodin proběhne školení prezenčně v počítačové studovně VK UJEP.

I v únoru pokračují dvě drobné výstavy ve vitrínách knihovny. První ve vstupní hale – „Rok 2023 – Evropský rok dovedností“. Výstava se věnuje vysokoškolské problematice v evropském kontextu a nabízí výběr publikací z knihovního fondu. Druhá ve volném výběru: „Knihovna jako podpora studia a vědy“.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*