Úspěch mladých karatistů v Havlíčkově Brodě

  •  

Mladší závodníci, ze sportovních skupin ústeckého Shotokanu, bojovali uplynulou sobotu v karate na Národním poháru žactva v Havlíčkově Brodě.

Zasahovali do bojů o postup na M ČR více méně úspěšně. Někteří si nominaci potvrdili, někteří ji získali.

V disciplíně kata jednotlivců si nejlépe vedly sestry Iveta a Zuzana Vondrákovy. Ty shodně vybojovaly mezi mladšími žákyněmi bronzovou příčku. Spolu s Nikolou Pracnovou pak bodovaly čtvrtým místem mezi týmy kata. Ve stejné disciplíně týmů obsadili druhou pozici žáci M. Polák, K. Zita a J. Bednář. I žákyním A. Čepičkové, S. Hrochova V. Janů se v týmech dařilo a vybojovaly bronz.

Velmi dobrého výsledku dosáhla nová tvář klubu, mezi mladšími žáky, Simon Otranto. Probojoval se v kata jednotlivců až do semifinále, kde skončil na čtvrtém místě. Stejně tak bodovala i Klementina Nývltová.

Disciplína kumite ověnčila ústeckou výpravu zlatou medailí od Jana Bednáře, který tentokráte vrátil svou českobudějovickou prohru klubovému Hniličkovi i ostatním soupeřům. Druhou zlatou vybojovala Lenka Kovářová v kumite starších žákyň. „Lenka je bojovnice a v zápase ví co chce. Daří se jí“, popsal zápas trenér Rajchert, který souboje sledoval jako rozhodčí. Tentokrát druhý skončil Ondřej Hnilička, který si pojistil své místo v nominaci na M ČR.

Bronzové medaile: Soňa Hrochová, Michal Polák, Kimi Zita.

Bez cinkání, ale s dobrým výsledkem, který je příslibem odjížděliv kumite se 4.- 5. místem Matěj Böhme, Miroslav Kendík a Adéla Čepičková“, uzavřel Rajchert komentář.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*