Ústečan v Lidlu odzbrojil lupiče s nožem

  •  

Úspěšný zásah proti lupiči s nožem, který přepadl pokladního ve všebořickém Lidlu, se na konci července povedl dvaačtyřicetiletému Ústečanovi Marcelu Válovi. Jeho čin ve čtvrtek ocenil jak šéf ústeckých policistů Vladimír Danyluk, tak zástupci řetězce.

Marcel Vála byl v podvečer na nákupu se svojí manželkou, kdy si všiml mladíka, který přistoupil k pokladně. Nejdříve si myslel, že patří k ženě před ním, ale po chvíli zjistil, že má nůž a po mladém pokladním chce peníze. Nezaváhal, přistoupil k němu a dal se s ním do řeči. „Řekl jsme mu, jestli má problém a co chce,“ popsal svůj zážitek, Mladíkovi navrhl, aby si šel peníze vydělat. Nakonec ho přesvědčil, aby mu nůž odevzdal a počkal s ním na policisty, které zavolal. Vše netrvalo déle než čtvrt hodiny.

„Hlavní je, že se nikomu nic nestalo,“ komentoval svůj čin Marcel Vála. Podle ně je to, jak se zachoval, „naprosto normální.“ Nemá přitom nějaký výcvik. Pracuje jako řidič. Přesto si ze všeho odnesl i negativní zkušenost, kterou byla reakce ostatních lidí v prodejně. Nikdo mu nepřišel na pomoc. Někteří zákazníci dokonce chtěli, aby byl co nejrychleji konec a mohli dál nakupovat, což prý dávali hlasitě najevo.

Podle šéfa ústeckých policistům je čin Vladimíra Danylula Ústačana výjimečný a policisté se s něčím běžně podobným nesetkávají. Devatenáctiletý mladík, kterého odzbrojil, je nyní ve vazbě. „Hrozí mu trest pět až deset let vězení,“ uvedl Danyluk.

Pokladní, který byl z přepadení v šoku, je podle Petra Fukala z Lidlu v pořádku a zpět v zaměstnání. „Posílili jsme ostrahu v našich prodejnách jak ve Všebořicích, tak v Doběticích. Dnes jsou zde ve službě dva členové ostrahy,“ řekl.


  •  

1 komentář u Ústečan v Lidlu odzbrojil lupiče s nožem

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*