Ústečané dostanou šachové stolky

  •  

Dát si v parku pod širým nebem partičku šachu na stylovém šachovém stolku? Již brzy se tato příjemná představa v Ústí stane realitou.

Ústečanům tuto možnost nabídne další etapa spolupráce ústeckého aktivisty Václava Pištory s pražským kavárníkem Ondřejem Kobzou. Dvojice stojí například za instalací úspěšného projektu Piana na ulici ve vestibulu vlakového nádraží.

„Piano budu v nejbližších dnech na zimu sklízet, na jaře se v Ústí opět objeví, tentokrát možná na jiném místě, než-li jsou lidé zvyklí. Další projekt, který chci na jaře 2015 do Ústí přinést, jsou Šachy na ulici, které Ondřej Kobza již rozjel v Praze,“ řekl Václav Pištora.

Projekt spočívá v umístění originálních stolků se šachovnicí a sezením pro hráče do veřejného prostoru. „Jako vhodné místo pro šachový stolek vidím například park na Severní terase nebo travnaté plochy na Lidickém náměstí,“ upřesnil Pištora s tím, že šachové figurky si budou lidé nosit svoje.

„Plánuji v Ústí umístit stejnou šachovou sadu, která nyní stojí na Mírovém náměstí v Praze – stůl i dvě křesla tesal kameník, takže je nábytek odolný vůči nepříznivému počasí i vandalství. Tato sada stojí 16 000 korun, peníze chci vybrat od ústeckých firem a veřejnosti, složíme se na zvelebení veřejného prostoru v Ústí společně. Ústečané mi již dokázali, že se na zajímavé věci, které slouží všem, dokáží složit, veřejnou sbírkou jsem financoval například opravy strun piana,“ uzavřel Pištora.

Dárci se mohou ozvat emailem na pistoravaclav@seznam.cz, kde získají informace o transparentním účtu a detaily o projektu.


  •  

1 komentář z Ústečané dostanou šachové stolky

  1. Nemyslím si, že by zrovna pár šachových stolků udělalo ze současného Ústí úplně nové, kulturní. Doporučuji se zajet podívat do Litoměřic, sice jsou 4x menší než UL, ale tam je vidět, že se o město zajímá nejen radnice, ale i obyvatelé, to v Ústí bohužel málokdo, i když by si to také zasloužilo.

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*