Ústečané za odpad nezaplatili 118 milionů

  •  

Téměř třetina Ústečanů nezaplatila v termínu, tedy do konce června, poplatek za komunální odpad. Celkový dluh na poplatku tak vzrostl na 118 milionů korun.

Novým neplatičům dá město mimořádně možnost uhradit poplatek do konce září bez pokuty, ale zakročí proti chronickým neplatičům. Roční poplatek za komunální odpad je v krajském městě 500 korun, platit ho musí každý člověk starší tří let. Nejzazší termín pro zaplacení byl 30. červen. Podle mluvčí magistrátu Romany Macové letos nezaplatil rekordní počet lidí. „Do 8. července bylo na poplatcích vybráno 36,1 milionu korun, poplatek nezaplatilo zhruba 28.000 Ústečanů,“ řekla Macová. Pokud lidé neuhradí poplatek včas, úřad jim automaticky vyměřuje sankci. Namísto 500 korun tak lidé zaplatí 1500 korun.

Celkový dluh na poplatcích včetně sankcí tak je už 118 milionů korun. Vedení města rozhodlo, že letos vyhlásí mimořádnou amnestii. Lidé tak mohou poplatek uhradit bez pokuty do 30. září. Podle primátorky Věry Nechybové (nez.) mohly obyvatele města zmást informace o možném zrušení poplatku za odpad. S tímto nápadem přišlo bývalé vedení města, a namísto toho chtělo zvýšit daň z nemovitosti. „Řada lidí se mylně domnívala, že poplatek už byl zrušen, proto jsme přistoupili k amnestii. Termín platby poplatku za tento rok tedy prodlužujeme do 30. září,“ řekla novinářům Nechybová.

Radnice naopak tvrdě zakročí vůči chronickým neplatičům. „Velmi tvrdě přistoupíme k těm, kteří jsou pravidelnými neplatiči, aby poctiví lidé nebyli diskriminováni,“ doplnila Nechybová. Dluhy na poplatcích za komunální odpad vymáhá radnice exekučně. Jen od začátku letošního roku tak na starých dluzích získala 6,3 milionu korun. Poplatky za komunální odpad se v Ústeckém kraji liší podle vyhlášek jednotlivých měst. Například v Teplicích lidé neplatí poplatek za odpad vůbec.


  •  

1 komentář u Ústečané za odpad nezaplatili 118 milionů

  1. Dobrý den,mám dotaz ohledně placení poplatků tzv.nepřízpusobilých osob.Jak se to řeší u nich ,vždyt si nelámou hlavu ani s placením v MHD.

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*