Ústecká pivní konference 2016

  •  

V Císařském sále Muzea města Ústí nad Labem uskuteční konference Orosené dějiny s podtitulem Ústecká pivní konference 2016. Akce se uskuteční 19. a 20. května.

Organizátoři, jimiž jsou Ústav slovansko-germánských studií Filozofické fakulty Univerzity J. E. Purkyně v ÚJEP, katedra historie FF UJEP, Muzeum města Ústí nad Labem, Společnost pro dějiny Němců v Čechách a pivní stolová společnost Collegium Cibium, naváží tematicky na konferenci Pivo lepších časů, která se konala ve Velkém Březně před rovnými deseti lety.

Vzhledem k celospolečensky oblíbenému tématu konference, není nouze o její účastníky. V rámci programu vystoupí na 36 hostů z řad historiků, archivářů, nadšenců, ale i odborníků z praxe. Ti se ve svých příspěvcích zaměří na řadu témat zahrnujících dějinné období zlatavého moku od středověku po současnost.

Konferenci zahájí historik Jaroslav Čechura s příspěvkem nazvaným Pivo a sex v době temna. Následující dva dny se mohou účastníci těšit např. na referáty o:

– pivu ve středověkém lékařství či v lidové obřadnosti,

– pivovarnictví nejen v českých zemích, ale i na Slovensku, Ukrajině nebo Portugalsku,

– pivovarech a hostincích,

–  protialkoholním tažení,

– trampingu a pohostinství v časech první československé republiky.

Na závěr prvního konferenčního dne čeká účastníky v muzeu společenský večer spojený jak s příspěvkem O pravdě a lži v pivní reklamě, tak s ochutnávkou piv z blízkých minipivovarů.

Konferenci druhý den uzavře příspěvek sociologa Jiřího Vinopala s názvem České pivo a pivní kultura v kontextu proměn konzumačních vzorců.

Více informací naleznete ZDE.

Zdroj: UJEP Ústí nad Labem


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*