Ústecká univerzita láká studenty na 200 zahraničních škol

  •  

Studenti ústecké univerzity mohou, v rámci programu Erasmus +, vycestovat na více než 200 partnerských zahraničních vysokých škol. Ústečané nejčastěji směřují do Německa, které má výhodu především polohou v sousedství a kde se studenti velmi snadno domluví hned dvěma světovými jazyky. Mezi další populární země patří Velká Británie a Španělsko – Británie především kvůli jazyku a Španělsko díky klimatu a přímořské poloze.

Od akademického roku 1999/2000 vycestovalo s finanční podporou programu Erasmus na studijní pobyty či pracovní stáže již více než 2 400 studentů ústecké univerzity, a to na partnerské zahraniční vysoké školy či do různých zahraničních firem a institucí.

UJEP má co nabídnout i studentům ze zahraničí, neboť v posledních letech za studiem na jednotlivé fakulty pravidelně přijíždí okolo stovky studentů. Největší zájem je o studium na fakultách životního prostředí, sociálně ekonomické a umění a designu. Na UJEP působí Erasmus Student Network, studentská síť, která pomáhá zahraničním studentům se zapojením pro ně do neznámého prostředí.

Individuální mobility programu Erasmus+ nejsou určeny jen pro studenty, ale mohou je využít i akademičtí pracovníci a ostatní zaměstnanci českých vysokých škol.

 

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*