Ústecká univerzita má nového rektora

  •  

Novým rektorem ústecké univerzity je bývalý děkan Fakulty sociálně ekonomické UJEP Jaroslav Koutský. Akademický senát jej zvolil na svém dnešním zasedání. Koutský získal nadpoloviční většinu všech členů senátu. Do funkce nastoupí 18. března a zastávat jí bude do roku 2027.

„Velmi si vážím důvěry akademického senátu naší univerzity. Udělám, co je v mých silách, abych univerzitě v následujících letech pomohl,“ řekl bezprostředně po volbě na důvěru akademického senátu univerzity budoucí rektor.

Bývalý děkan Fakulty sociálně ekonomické UJEP docent Jaroslav Koutský neměl ve volbě protivníka. Jeho jméno se na kandidátní listině sestavené Volební komisí pro volbu kandidáta na jmenování rektorem zopakovalo celkem šestkrát. Mezi navrhovateli byli prorektor univerzity, děkani i akademičtí pracovníci UJEP.

Jaroslavu Koutskému je 41 let. Na Masarykově univerzitě v Brně vystudoval regionální geografii a regionální rozvoj, na Vysokém učení technickém v Brně získal titul docent v oboru ekonomika a management. V letech 2013 až 2021 byl, jako nejmladší děkan v historii UJEP, v čele Fakulty sociálně ekonomické UJEP. Odborně se, z pohledu ekonomické geografie a regionálního rozvoje, zaměřuje zejména na transformaci Ústeckého kraje i dalších průmyslových regionů.


  •  

1 komentář u Ústecká univerzita má nového rektora

  1. Jarda v pozici rektora a Ondra v pozici děkana jsou zárukou, že řízení UJEP a FSE je v dobrých rukou. Oba neprodali svůj selský rozum a zachovali si elementární lidskost. Jsem bývalý odborný asistent FSE a vím, co znamená dobré řízení.

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*