Ústecká Velká cena přivítala stovky závodníků

•

Skvělý plavecký podnik v podobě 9. ročníku Velké ceny Ústí nad Labem se uskutečnil v Plaveckém areálu na Klíši. Pořadatelem byl Městský plavecký klub Ústí nad Labem, který zde přivítal celkem 650 závodníků z 57 klubů České republiky a Polska. Za zmínku stojí, že se na tento plavecký mítink přihlásilo rekordních 900 závodníků, ale kapacita bazénu dovolila přijmout jen zmiňovaných 650 závodníků. Během tří dnů bylo k vidění mnoho skvělých výkonu a v hlavních závodech Open memoriálu Zdeňka Vanečka a Ivo Budínského nebylo o dramatické boje nouze.

V memoriálu Ivo Budínského na 200 metrů prsa zvítězila Natálie Zápotocká z Bohemians Praha před domácí závodnicí Ústecké akademie plaveckých sportů Annou Plíhalovou. Stříbrnou příčku si vyplavala talentovaná děčínská plavkyně Alžběta Blažková.  Mezi muži nebylo pochyb o vítězi. Pro obhajobu vítězství si z Litoměřic přijel účastník mistrovství světa v Kataru Vojtěch Netrh. Ten nenechal nikoho na pochybách a s přehledem zvítězil a v novém rekordu mítinku před domácím borcem Ústecké akademie Šimonem Kadlecem, stříbro bral závodník Motorletu Praha Šimon Korčák.

V mítinku Zdeňka Vanečka na 200 metrů volným způsobem zvítězila v kategorii žen Tereza Böhmová z Říčan, druhé místo obsadila trutnovská závodnice Tereza Bischofová před třetí Zdeňkou Kohoutovou z Kladna. V mužské kategorii zvítězil polský závodník Erik Major před závodníkem pražských Bohemians Michalem Judickim a třetím Vojtou Netrhem z Litoměřic.

Během tří dnů Velké ceny Ústí nad Labem probíhaly i boje o nejlepším tým tohoto mítinku. Nejúspěšnějším týmem se stala domácí Ústecká akademie plaveckých sportů a získala vítězný putovní pohár před týmem Slávie Chomutov a týmem Motorletu Praha.