Ústecká zoo je v havarijním stavu

Zoo Ústí nad Labem
  •  

Zoo v Ústí nad Labem je ve velmi špatném technickém stavu. Jen ty nejnutnější opravy budou stát podle odhadu vedení zahrady skoro pět milionů korun.

Zoologická zahrada by ale potřebovala peněz jednou tolik. Velmi špatný je například stav elektroinstalace. Do některých budov střechou zatéká a některé části cest připomínají tankodrom. Podle předsedy dozorčí rady zoo Bořka Voráče se nejnutnější opravy týkají také některých expozic. Kvůli bezpečnosti byly také rozmontovány dvě dlouhé skluzavky, na které byli návštěvníci zvyklí od 70. let. Třetí, nejprudší, ze zoo zmizela už před zhruba deseti lety.

Důvodem současného stavu je, že město Ústí nad Labem celé roky nedalo zoologické zahradě peníze na větší opravy nebo rekonstrukce. Většina oprav se řešila tak zvaně „za pochodu“ a většinou už v době, kdy šlo o havárii.

Jeden z posledních příkladů popsal ředitel zoo Lubomír Moudrý: „V prvních lednových týdnech, kdy byly ty největší mrazy, prasklo topení v pavilonu šelem, v docela velkém rozsahu. Prasklo také topení mezi pavilonem opic a domečkem pro gibony, a to bylo velmi nepříjemné, protože ten domeček se pak dá vytopit jen nějakým přímotopem, což je samozřejmě drahé. Museli jsme se proto pustit do analýzy páteřních rozvodů, v jakém jsou stavu…“

Stejně tak dělá zoo analýzu stavu kanalizace. Ředitel Moudrý zatím odhaduje nutné opravy na 10 až 11 milionů korun – je ale možné, že se tato částka zvýší, až budou hotové všechny analýzy.

Zda bude město do zoologické zahrady investovat, to zatím jisté není. Přinejmenším ty akutní opravy za zhruba 5 milionů podpořila i dozorčí rada. Lubomír Moudrý v nejbližších dnech pošle na magistrát upřesněný seznam nejnutnějších požadavků. I když radní vědí, že do zoo je potřeba dát víc peněz, je otázkou, jak nakonec rozhodnou.

ČRO Sever/G. Hauptvogelová


  •  

1 komentář z Ústecká zoo je v havarijním stavu

  1. Jděte už s tou vaší zoo někam. Foto které jste použili vůbec není aktuální a jenom dráždíte lidi. To že tam nový ředitel nabral spoustu nepotřebných lidí, se dozvídáme né od vás, ale z facebooku, a teď potřebuje miliony. Pak se vzápětí dočítáme že dětský domov dostal almužnu 10tisíc korun. Je to hnus co se tady děje.

  2. Nemyslím si, že by byla zoo v tak špatném stavu jak zde píšete. Do zoo už nechodíme tak často jelikož už naše děti to tam netáhne. Nedávno jsme si všimli, že se opět zdražilo vstupné a to je špatný tah ze strany zoo. Čím více zaplatíte, tím méně uvidíte. To je motto nového vedení zoo?

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*