Ústecké Činoherní studio platilo za věci dvakrát, tvrdí vedení města. Bývalá ředitelka to odmítá

  •  

Činoherní studio Ústí nad Labem platilo podle vedení města stejné věci dvakrát. Jednou uhradilo částku přímo, podruhé zprostředkovateli. Bývalá ředitelka divadla Jana Müllerová to ale odmítá.

Divadlo v budově na Střekově mělo být určeno především dětem. Nemělo ale soubor, proto si podle tehdejší ředitelky Jany Müllerové na produkci představení najalo spolek Metropolitní divadlo Praha.

„Byly uzavřeny objednávky podle toho, co bylo potřeba v divadle aktuálně řešit,“ upřesňuje Müllerová.

Z konce srpna například pochází objednávka na dodání muzikálů pro děti.

„Z konce srpna tato objednávka nemůže být, protože to jsme začali řešit až v říjnu nebo začátkem listopadu,“ konstatuje Müllerová.

Potvrzení objednávky na představení od října do prosince podepsané 28. srpna tehdejší ředitelkou má Český rozhlas k dispozici.

Nabídla jsem projekt, paní Müllerová to objednala a schválila, popisuje spolupráci ředitelka Metropolitního divadla Dana Bartůňková.

„Divadla si pak mezi sebou udělala smlouvu, tedy ústecké a třeba zájezdové divadlo paní Jurištové. Já jsem v tom tedy už dál nefigurovala,“ dodává Bartůňková.

Za zprostředkování představení a zajištění techniků mělo Metropolitní divadlo dostávat 149 tisíc korun měsíčně.

První faktura ze září je na přípravné práce a produkční činnost v období květen až září. Ředitelku Metropolitního divadla ale vedení města kontaktovalo poprvé v létě, kdy se v divadle uklízelo a malovalo. Také při tom její lidé pomáhali. Stejná částka se objevuje na faktuře za propagaci.

Radní Haidler nechal hospodaření prověřit

Podle radního Jaroslava Achaba Haidlera z PRO! Ústí, který příspěvkovou organizaci od konce listopadu vede, byla reklama placená dvakrát.

„Všechno platilo znovu Činoherní studio, všechno vyrábělo Činoherní studio. Plakáty nosil do výlepu správce budovy. Člověk si říká, že když někdo fakturuje služby za 149 tisíc korun, tak by asi měl všechno zařídit,“ upozorňuje Haidler.

Příspěvkovou organizaci Činoherní studio Ústí nad Labem založilo minulé zastupitelstvo loni v březnu poté, co po sporech přestali na Střekově hrát herci Činoherního divadla. Organizace, která je měla nahradit do konce roku, dostala osm milionů korun.

„Objednávka na propagaci u paní Bartůňkové byla na výlepy plakátů, kdy nám dělali návrhy grafiky a zajišťovali to, aby bylo město takzvaně obeseto plakáty. Já se na druhou stranu snažila, abychom měli propagaci v rozhlasech a tištěných médiích,“ podotýká Jana Müllerová.

Odmítá také, že by za jednu věc platila jako tehdejší ředitelka Činoherního studia dvakrát. Trvá na tom, že neutrácela zbytečně a hospodaření je v pořádku.

Pověřený ředitel příspěvkové organizace a radní Haidler nechal hospodaření prověřit.

 Gabriela Hauptvogelová/ČRo Sever


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*