Ústecké letní kino bude letos plné akcí

  •  

Zaměstnanci Kulturního střediska města Ústí nad Labem v posledních týdnech intenzivně pracují na přípravě sezony v Letním kině. Podle ředitele Ivana Dostála jsou na rozlehlý areál sice omezené prostředky, ale i tak bude během roku místem řady významných kulturních a společenských akcí. Na tři dny se sem vrátí i promítání filmů.

Středisko nechalo udělat v areálu odborný dendrologický průzkum stromů kvůli bezpečnosti návštěvníků. „Odborníci řekli, že deset stromů je nutné pokácet. Další jsme museli nechat odborně ošetřit,“ uvedl Ivan Dostál. V areálu je nutné také shrabat tuny listí a opravit škody. „Bohužel se stále potýkáme se škodami, které nám zde udělali různí vandalové,“ řekl Dostál.

Promítání v režii Kulturního střediska se sem vrátí od 16. do 18. května. Bude zde totiž k dispozici aparatura, na které se mají promítat přenosy v mistrovství světa v hokeji. Areál bude také plný tradičních akcí. Vrací se sem hlavní koncert letošního 50. ročníku Porty. Různí organizátoři si pak areál pronajímají na kulturní akce, například koncert Michala Davida, Labské léto, Pivovarské slavnosti, UL-let či Majáles. Diváci se také mohou těšit na hudební pořad se známými českými kapelami.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*