Ústecké schody slaví výročí

Foto: mesto-ul.cz
  •  

V Ústí nad Labem se opět poběží závod do strmé ulice Na Schodech. Závod Ústecké schody, který se v posledních letech vrátil do centra města, proběhne v sobotu 18. května.

Ústecké schody navazují na historii běhu do schodů, jehož úvodní ročník se konal 18. května 1974. V den závodu tomu tedy bude přesně 45 let od jeho vzniku.  Chodník v ulici je tvořen nepravidelnými schody a závodníci budou muset vyběhnout zhruba polovinu kopce. Centrální obvod tak chce pokračovat v této úspěšné a legendární akci.
„Netradičním sportovním dopolednem chceme namotivovat více dětí ke sportu. Myslím, že i pro rodiny s dětmi bude tato ojedinělá akce zábavná a pobaví. Budu velmi ráda když přijde co nejvíce závodníků. Přeji jim tímto hodně sil a především dobrou sportovní náladu,“ uvedla starostka obvodu město Hana Štrymplová.
Na závodníky čeká běžecký zážitek přímo v centru Ústí, zajímavý formát intervalových startů a pořádná výzva v podobě zdolání 101 schodů. Součástí bude také kratší varianta pro děti a nová kategorie Rodina. Závodníci se mohou registrovat na  www.miladatour.cz, kde naleznou také všechny důležité informace. Akci připravuje městský obvod Ústí nad Labem – město a startovné je zdarma.

  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*